تماس با پشتیبانی

09370650982

support@slivertheme.ir

بازدید از نوشته ها بدون افزونه

شاید بخاطر مسائلی مانند افت سرعت سایت دلتون نخواد از افزونه های زیاد استفاده کنید. مانند افزونه شمارش بازدیدهای مطالب و نوشته ها، خُب برای این‌کار کافیه دستور زیر را در فایل single.php پوسته خود و در هنگام بسته‌شدن چرخه (Loop) درج یا جایگزین کنید.

کد:

<?php $post_views = get_post_meta( $post->ID, 'views', true );
	if ( $post_views == "" ) { 
		update_post_meta( $post->ID, 'views', '0'); 
		$post_views = get_post_meta( $post->ID, 'views', true );
	}
	$new_post_views = $post_views + 1;
	update_post_meta( $post->ID, 'views', $new_post_views);
?>

 

ابتدا با بهره‌گیری از تابع get_post_meta مقدار زمینه دلخواه views دریافت می‌شود و در متغیر post_views ذخیره می‌گردد. سپس مقدار این متغیر با عدد ۱ جمع شده (یکی به بازدید‌ها افزوده می‌شود) و پس از آن با بهره‌گیری از تابع update_post_meta مقدار همان زمینه دلخواه (views) به مقدار تازه (یعنی تعداد بازدید‌هایی که یک عدد به آن اضافه شده است) جمع می‌گردد. برای جلوگیری از خطای احتمالی در هنگام شروع استفاده از این دستور اگر مقدار زمینه دلخواه خالی باشد، دستور فوق ابتدا این مقدار را برابر صفر تعریف می‌کند تا مشکلی در شمارش بازدید‌ها پیش نیاید.
با بهره‌گیری از توابع وردپرس شما می‌توانید برنامه‌هایی فوق‌العاده و یا حداقل اسکریپت‌های ساده مورد نیازتان را ایجاد کنید، کافیست کمی خلاقیت داشته باشید!

بهره‌گیری از یک کد ساده باعث کاهش فشار سایت شما روی Ram هاست و در نتیجه عملکرد سریعتر و بهتر وب‌سایت شما می‌شود. اما اگر به دنبال یک آمارگیر پیشرفته هستید مقالات بعدی ما را دنبال کنید. در مقالات آینده افزونه‌ای قدرتمند برای تجزیه و تحلیل آمار وب‌سایتتان معرفی خواهد شد.

درباره مسعود درویشی

مسعود درویشی هستم، 6 سال در زمینه طراحی وب فعالیت دارم و به سیستم مدیریت محتوای وردپرس مسلط هستم. تیم سلیورتم نه تنها در زمینه طراحی وب، بلکه در زمینه های گرافیک، ابزارهای وبمستران نیز فعالیت دارد. آموزش های ویدیویی سایت توسط بنده تهیه می شود.

دسته بندی و برچسب ها


دسته ها:آموزش وردپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *