تماس با پشتیبانی

09370650982

support@slivertheme.ir

نمایش آخرین مطالب یک دسته بندی خاص

وردپرس این امکان رو داره که تنها مطالب یک دسته بندی خاص مورد نظر شما رو نشون بده. به عنوان مثال ما از این قابلیت در تم دیزاینر استفاده کردیم. با اینکه ما فقط مطلب در دسته بندی های متفاوت ارسال می کنیم و از هیچ افزونه خاصی استفاده نمی کنیم اما سایت دارای بخش های متعددی هستش شامل اخبار و … که همه از همین دستور سرچشمه می گیرند.
قدم به قدم. اول می بایست چرخه مربوط به مطالب رو بنویسیم. پس در مکانی که می خواهید مطالب مورد نظرتون نمایش داده بشند (در قالبتون) دستور زیر رو وارد کنید.

کد:

<?php 
query_posts('cat=1&post_status=publish&posts_per_page=5'); //The Loop if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

مقدار cat رو که در این کد ۱ هستش رو برابر با آیدی دسته بندی مورد نظر خودتون قرار بدید. آیدی رو چطور به دست بیارید؟ سادست. کافیه به بخش دسته ها در نوشته ها برید و در پایین عنوان دسته بندی مورد نظرتون به روی لینک ویرایش کلیک کنید. حالا اگر در صفحه جدید به آدرس بار مرورگرتون یک نگاه بیندازید عبارت ID=# رو در میانه آدرس مشاهده می کنید که همون آیدی دسته بندی مورد نظر شماست.
بعد از جایگزینی آیدی دسته بندی نوبت به اون می رسه که تعداد مطالبی که تمایل دارید نمایش داده بشه رو تنظیم کنید. پسد برای اینکار مقدار posts_per_page که در مثال بالا ۵ تعریف شده رو به تعداد دلخواه تغییر بدید.
حالا نوبت به اون می رسه که کد هایی رو که باید برای هر مطلب نمایش داده بشند وارد کنید. نمونش رو می تونید در زیر مشاهده کنید.


<li><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>

در انتها هم باید چرخه مطالبی که باز کرده ایم بسته بشه.

<?php endwhile; else: endif; //Reset Query wp_reset_query(); ?>

در نهایت اگر تمامی مراحل رو به درستی انجام داده باشید چیزی شبیه به دستور زیر خواهید داشت:

&lt;?php
query_posts('cat=1&amp;post_status=publish&amp;posts_per_page=5'); //The Loop if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?&gt;

&lt;li&gt;&lt;a href="&lt;?php the_permalink(); ?&gt;" title="&lt;?php the_title(); ?&gt;"&gt;&lt;?php the_title(); ?&gt;&lt;/a&gt;&lt;/li&gt;

&lt;?php endwhile; else: endif; //Reset Query wp_reset_query(); ?&gt;

درباره مسعود درویشی

مسعود درویشی هستم، 6 سال در زمینه طراحی وب فعالیت دارم و به سیستم مدیریت محتوای وردپرس مسلط هستم. تیم سلیورتم نه تنها در زمینه طراحی وب، بلکه در زمینه های گرافیک، ابزارهای وبمستران نیز فعالیت دارد. آموزش های ویدیویی سایت توسط بنده تهیه می شود.

دسته بندی و برچسب ها


دسته ها:آموزش وردپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *