تماس با پشتیبانی

09370650982

support@slivertheme.ir

افزودن فیلدهای اضافی به فرم نظرات وردپرس

وردپرس از سیستم های کامل ثبت دیدگاه برخوردار است. اما با این وجود برخی کاستی ها را موجود می باشد. به وسیله افزونه WordPress Comments Fields و برخی تکه کد ها می توان این کاستی را برطرف نمود. عدم امکان تغییر دادن فیلد های پیش فرض فرم نظرات از کنترل پنل یکی از این کاستی ها بشمار می آید.

روش های زیادی برای رفع آن وجود دارد اما راحت ترین آن استفاده از افزونه ها است. در این مقاله قصد داریم شما را با افزونه ای آشنا کنیم که امکان اضافه کردن فیلد های جدید به فرم نظرات شما را می دهد. WordPress Comments Fields افزونه ای است این کار را برای ما انجام می دهد.

چگونگی نصب و استفاده از افزونه

  1. WordPress Comments Fields را دانلود ، نصب و فعال می کنیم.
  2. بعد از فعال شدن یک عبارت جدید در منو سمت راست داشبورد وردپرس اضافه می شود به نام Comments Fields با کلیک روی همین گزینه به صفحه تنظیمات می رویم.
  3. هر فیلدی را که لازم داریم می توانیم با کشیدن و رها کردن در سمت راست صفحه به بخش نظرات وردپرس اضافه می کنیم.
  4. خصوصیات فیلد را تعریف می کنیم (مثلا برای فیلد متنی (text) خصوصیات Title (عنوان فیلد), Data name (نامی که با آن, اطلاعات این فیلد ذخیره می شوند), Description (توضیحات فیلد), Error message (پیام خطایی که در صورت وارد نکردن اطلاعات برای این فیلد نشان داده خواهد شد), Required (اجباری بودن پر کردن این فیلد) و Class (یک کلاس css مجزا برای فیلد) را می توانید تعریف کنید.)
  5. با کلیک بروی دکمه save all changes تنظیمات جدید را ذخیره کنید.

می تونید این افزونه را از مخزن وردپرس دریافت کنید.

درباره مسعود درویشی

مسعود درویشی هستم، 6 سال در زمینه طراحی وب فعالیت دارم و به سیستم مدیریت محتوای وردپرس مسلط هستم. تیم سلیورتم نه تنها در زمینه طراحی وب، بلکه در زمینه های گرافیک، ابزارهای وبمستران نیز فعالیت دارد. آموزش های ویدیویی سایت توسط بنده تهیه می شود.

دسته بندی و برچسب ها


دسته ها:آموزش وردپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *