تماس با پشتیبانی

09370650982

support@slivertheme.ir

افزونه آنتی ویروس AVG برای کروم آپدیت شد!

یکی از راهکارهای بسیار رایج امنیت در فضای اینترنت خودش به موردی خطرناک برای کاربران تبدیل شد؛ داستان از این قرار است که حدود دو هفته پیش کارمندان گوگل نوعی باگ را گزارش نمودند که به افزونه Web TuneUp کمپانی AVG مربوط می گشت و گویا این برنامه، سیستم امنیتیِ وب بیش از ۹ میلیون کاربر کروم را در سراسر دنیا غیرفعال نموده.

افزونه آنتی ویروس AVG برای کروم آپدیت شد!

افزونه مورد بحث همیشه با مشکل مواجه بوده است و این بار نیز حفره امنیتی ایجاد شده در آن به گونه ای بوده که اطلاعات شخصی و تاریخچه وب گردی کاربران را بسیار آسان در اختیار شخص سوم ها قرار می داده و مهاجمان سایبری به راحتی می توانستند از این باگ به نفع خود بهره بگیرند.

کمپانی AVG خیلی سریع پس از انتشار این گزارش اقدامات لازم برای رفع این مشکل را انجام داد اما گوگل آن را رد کرده و ادعا نمود که راهکار شرکت مذکور کاربردی و قابل قبول نبوده است. در همین راستا و به دنبال انکار شرکت ساکن مانتین ویو، AVG آپدیت دومی عرضه نمود که کاملا بهینه سازی شده بود و علاوه بر راحت نمودن خیال کاربران، مورد تائید گوگل نیز قرار گرفت.

در آخر بد نیست اشاره کنیم اگر شما نیز از افزونه Web TuneUp استفاده می کنید، شاید بهتر باشد برای حفظ امنیت و پیشگیری از هر گونه خطر احتمالی در آینده به سراغ افزونه دیگری بروید یا دست کم آن را به جدیدترین نسخه موجود آپدیت نمائید تا اطلاعات کاربری تان مورد دستبرد هکرها قرار نگیرد.

درباره مسعود درویشی

مسعود درویشی هستم، 6 سال در زمینه طراحی وب فعالیت دارم و به سیستم مدیریت محتوای وردپرس مسلط هستم. تیم سلیورتم نه تنها در زمینه طراحی وب، بلکه در زمینه های گرافیک، ابزارهای وبمستران نیز فعالیت دارد. آموزش های ویدیویی سایت توسط بنده تهیه می شود.

دسته بندی و برچسب ها


دسته ها:آی تی و تکنولوژی, نرم افزار


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *